18 Temmuz 2008

Domates kokusuyla uyanmak...


Şu küçücük dalların üzüm salkımı gibi dometes verme telaşına bakarmısınız :) Tam yatağımın başucundaki camın önünde gözüm gibi bakıyorum onlara. Bir zamanlarki kuşlarım gibi Sevinçle, heyecanla bekliyorum domateslerimi. Onlarda benim heyacanlı bekleyişimi anlıyolarda sırf beni sevindirmek için mi acaba bu telaşları. Artık yaz geldi cam açık yatıyorum, sabah mis gibi domates kokularıyla uyanmanın mutluluğunu yaşıyorum, bu bile yeter benim için. Bahçem yok ama yaratmaya çalışıyorum. Geçen yıl birkaç fide ektim ve yemeye kıyamadıgım için bu sene daha fazla fideler ektim. Sanırım ben yine yemeye kıyamayacağım.
Sanırım "sevgi" karşılıklı. "Ne ekerseniz onu biçersiniz" ile iş bitmiyomuş onu anladım. Ne kadar sevgi verirseniz karşılıksız kalmıyormuş bunu öğrendim.
Bir hayvanı beslemenin, bir bitki yetiştirmenin, onların yaşamının bana bağlı olduğunu bilmenin bende yaşattığı mutluluğu kelimelerle tarif edemem. "Yaşamının bana bağlı olduğu" satırlarını yazarken aklıma çocuk yetiştirmek geldi. Demek birde çocuğum olsa sevinçten çılgına dönerim herhalde.

7 yorum:

Dilek dedi ki...

Tulosh özlettin kendini yaaaaa:(((
O kadar incesin,sevgi dolusun ki,çok iyi bir Anne olacağına inanıyorum.Hayırlısı ne dersin?Sevgiler......

Hülya dedi ki...

Hoşgeldin Tülay'cığım.
Hep mis kokulu sabahlara uyanasın.Hep içinden taşan coşkuların olsun.Ve hiç bu kadar ara vermeyesin.....

Adsız dedi ki...

domateslerin mevsimi gecti Tulis, sen hala uyuyor musun? nerdesin ayol.
Banu

Mutfak Havlusu dedi ki...

çok tatlı görünüyorlar,emeğinize sağlık!


hayırlı bayramlar.

birdutmasali dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
birsence dedi ki...

Evinizden pasta,börek,çöreğin eksik olmadığı,kalbinizin tatlı anılarla dolacağı,sağlığınızın tam kıvamında olduğu,cebinizin tıkır tıkır para kaynadığı,neşenizin kulak memesi yumuşaklığında olduğu ,birseninmutfagi.com 'u ziyaret etmediğiniz bir gününüzün bile geçmediği bir yıl diliyorum....

Afiyetle kalın Birsence'de kalın...

Selin dedi ki...

Tülaycımm selamm :) benim de artık bir blogum var,ziyaret edersen sevinirim :)